9 Aralık 2012 Pazar

 
TEKNOLOJİNİN İNSANLARA FAYDALARI

    Teknolojinin geçmiş zamandan bu günümüze kadar insan yaşamına birçok faydası olmuştur. Teknoloji sayesinde insanlar daha rahat yaşam sürdürmüşlerdir. İşlerini daha çabuk ve daha rahat yapar hale gelmişlerdir. Örnek olarak; evlerimizde kullandığımız çamaşır makineleri, televizyonlar, bilgisayarlar, mutfaklarda kullandığımız bulaşık makineleri, küçük ev aletleri kısaca tüm bu teknolojik aletler işlerimizi daha rahat yapmamızı sağlarlar.
    Teknolojinin sağlık sektöründe bir çok faydası olmuştur.Mesela; insanların hastalıklarının bulunması ve bu hastalıklarının daha çabuk iyileşmesi için teknolojik ürünlerden yararlanılmıştır. 
    Eğitim alanında da, teknolojinin bir çok faydası vardır. Örneğin; sınıflarımızda kullandığımız projeksiyon makinesi sayesinde okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmıştır.    
    Teknolojinin diğer bir örneği de  iletişim alanında görüyoruz. Herhangi bir durumda  ulaşacağımız kişilere telefon, bilgisayar ve faks makineleriyle ulaşabiliyoruz.   Özellikle cep telefonu görüşmelerimizi kısa tutmaya ve cihazı mümkün olduğunca vücudumuzdan uzakta bulundurmaya özen göstermeliyiz.
    Ayrıca ulaşımda da teknoloji akıl almaz seviyelere gelmiştir ve çok büyük yararlar sağlamaktadır, Arabalarla mesafeler kısalmış, uçaklarla bu mesafeler daha çok azalmıştır.
   Teknolojinin saymakla bitmeyen bu yararlarının dışında zararlarını da unutmamız gerektiğini bilmeliyiz. Teknolojiyi hayatımızda mümkün olduğunca ve ihtiyaçlarımız için kullanmalıyız.    

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder